HAKKIMIZDA

OneWorld Consulting müşterilerinin ihtiyaçlarına özel çözümler sağlamaktadır. Yönetici Araştırma Hizmetimiz ile en iyi yeteneğin bulunması ve işe alınması konusunda müşterilerimize yardımcı olmaktayız. 8 yılı aşkın bir süredir İstanbul ofisimizden Türkiye ve Ortadoğu, Kuzey Afrika, Güney Afrika ve Orta Asya'da yer almakta olan çevre ülkelerde ve İran'da üst düzey yönetici araştırma süreçleri yürütmekteyiz. Üst Düzey Yönetici Koçluğu ve Mentorluk Programlarımızla şirket içindeki yeteneklerin(talent) en etkin şekilde gelişimi konusunda müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Daha etkin hale getirebilmek amacıyla Liderlik Takımlarıyla çalışmaktayız ve ayrıca İnsan Kaynakları ile ilgili çeşitli konularda müşterilerimize yardımcı olmak için İnsan Kaynakları Danışmanlık Hizmeti sunmaktayız. Yeni ve farklı bir ortamda çalışmaya başlayan yöneticiler ya da çeşitli(diverse) çalışma grupları için Kültürlerarası Danışmanlık Hizmeti sunmaktayız. Orta ve üst düzey yöneticilere, kişiye özel Outplacement (Yeni Kariyere Geçiş) Programları hazırlamaktayız.Değerlerimiz

Güven bütün ilişkilerde esastır, hele hizmet sektöründe daha da önemlidir. Önemli projelerde, bizimle ortaklık anlayışı içinde çalışarak, bize güven duyan müşterilere sahip olmakla gurur duymaktayız. Devamı

Kurumsal Sosyal Sorumluluk

Şirket adımız olan Tek Dünya, bizim sadece "bir" dünyamız olduğunu ve hepimizin aynı dünyada yaşadığı düşüncesini yansıtmaktadır. Doğal çevreye karşı duyarlı olup, yaşadığımız topluma katkıda bulunmalıyız. Şirketimizi mümkün olduğunca çevre dostu olarak yönetmekte, bazı sosyal ve çevre koruma kurumlarını desteklemekteyiz. Devamı

EKİBİMİZ

Ekibimiz, akıllı, yaptıklarıyla motive olan kişilerden oluşmaktadır ve sizler için en doğru çözümleri bulmak için çalışır.

Tim Bright

Şirket Ortağı

Glasgow Üniversitesi'ni derece ile bitiren Tim Bright, İngiltere'de iletişim becerileri eğitimleri verdi ve 8 ay boyunca Almanya'da çalıştı.

Türkiye'ye 1991 yılında bir bankanın Eğitim Danışmanı olarak gelen Tim, daha sonra, danışmanlık yapmaya, eğitim programları tasarlamaya ve sunmaya ve üst düzey yöneticilerin gelişim programları ile ilgili danışmanlık hizmetleri vermeye başladı.

Tim, 1995-2007 yılları arasında, Nicholson International ile çalışarak, Türkiye ofisinden sorumlu oldu ve burada işe alım danışmanları ve araştırmacılardan oluşan başarılı bir ekip kurdu. 1997 yılında Türkiye ve İsrail'den sorumlu Bölge Yöneticisi olarak atandı. Nicholson International, İsrail'de kurulan ilk uluslararası insan kaynakları danışmanlık şirketi oldu ve hızla büyüdü.

Tim, 1998 yılında, Nicholson International'ın Bölge Direktörü olarak Hong Kong'ta çalışmaya başladı. Asya Pasifik ülkelerinde, özellikle Singapur, Avusturalya ve Çin'de, şirketin büyümesini sağladı. Çin'de devlet ile yapılan ortak girişim sözleşmesi bir dönüm noktası oldu ve ülkede toplamda dört ofise ulaşan Tim'in ekibi Euromoney tarafindan "Çin'de bulunan En İyi İşe Alım Firması" seçildi.

2000 yılında, Tim, Nicholson International'ın Yönetim Kurulu'na getirilerek, şirketin Amerika'daki operasyonlarının yöneticisi oldu ve New York, Princeton ve Silicon Valley gibi noktalarda bulunan şirket ofislerini yönetmeye başladı.

Tim, 2007 yılında ortağı Joan O'Rourke ile OneWorld Danışmanlık firmasını (www.OneWorldConsulting.com) kurdu ve halen, üst düzey yönetici araştırma, koçluk, mentorluk, outplacement (yeni kariyere geçiş hizmeti) ve insan kaynakları danışmanlık hizmeti sunan OneWorld ekibinin yöneticisi olarak hem Türkiye hem de diğer pazarlarda çalışmalarını sürdürmektedir. Tim, aynı zamanda, Istanbul'da bulunan British Business Group'un Başkanlığı görevini yürütmekte ve British Chamber of Commerce'in Yüksek Danışma Kurulu'nda bulunmaktadır.

Tim, 1997 senesinde, Yönetici Koçluğu yapmaya başladı. Üst düzey yönetici ve liderler ile kendilerinin farkındalıklarını ve performanslarını artırmak, davranışsal değişimin gerçekleşmesini sağlamak ve işlerinden tatmin olmalarını sağlamak konusunda çalışan Tim, koçluk sürecinde, hem geçmiş eğitmenlik tecrübelerinden, hem insan kaynakları danışmanlığı tecrübelerinden, hem de kendi yöneticilik tecrübelerinden faydalanmaktadır.

Tim, 20'den fazla ülkede üst düzey yöneticilere koçluk hizmeti vermiş ve yönetici seçme ve yerleştirme projelerini yönetmiş bulunmaktadır. Müşterileri arasında Adidas, Anadolu Grubu, Aviva, Avon, Bayer, Borusan, Bosch, Brisa, Coca-Cola, Dogan Grubu, Anadolu Efes, Enerjisa, Google, Henkel, HSBC, Koç Grubu, Microsoft, Pearson, Philips, Sabanci Grubu, Siemens, Tesco, Unilever, Vodafone ve Yıldız Holding bulunmaktadır.

Tim, Behavioral Coaching Institute'ta, Dr. Suzanne Skiffington tarafından verilen Yönetici Koçluk Eğitimini tamamlamıştır. Ayrıca, İngiltere'deki Professional Development Foundation tarafından düzenlenen Master Coaching programını tamamlayarak, Certified Master Coach ünvanını almaya hak kazanmıştır. Almış olduğu bu eğitim, European Mentoring and Coaching Council (EMCC) tarafından master seviyesinde akredite edilmiştir. Bununla birlikte Tim, Middlesex Üniversitesi'nde Yönetici Koçluğu/Profesyonel Gelişim yüksek lisans programını da başarıyla tamamlamış bulunmaktadır.

Tim, European Mentoring and Coaching Council (EMCC')nin Uluslararası Yönetim Kurulu'nda yer almıştır ve EMCC Türkiye'nin kurucularındadır.

Kendisi üst düzey yönetici seçme ve yerleştirme danışmanı, liderlik danışmanı ve koç olarak çalışmalarını sürdürmekte olup, hem İngilizce hem de Türkçe hizmet vermektedir. Ayrıca, kurumsal mentorluk programlarını tasarlayıp yönetmektedir. Pek çok ülkede, farklı şirketler için offsite liderlik çalıştaylarını etkin bir şekilde desteklemektedir. Tim, ayrıca kültürlerarası çalıştay ve eğitimleri yönetmektedir ve SIETAR – the Society for Intercultural Education Training and Research'ün bir üyesidir.

Joan O'Rourke

Şirket Ortağı

Joan, OneWorld Danışmanlık firmasının kurucularındandır. Kendisi satış, iş geliştirme, yönetim ve danışmanlık alanlarında tecrübe kazanmıştır. 20 yılı aşkın çalışma süresi boyunca İngiltere, ABD, Kanada, Çin ve Türkiye'de çalışmış olan Joan'un Danışman olarak tecrübesi ise 15 yıldan fazla bir süreyi kapsamaktadır.

Joan, 2004 yılında İstanbul'a taşınmasından önce UK's London International Group ve The Corporate Services Group bünyesinde farklı rollerde bulunmuş Quintiles Transnational Corporation bünyesinde ise 6 yıl boyunca Çin ve ABD'de İş Geliştirme Direktörü olarak görev yapmıştır. 2004 yılından beri Danışman ve Üst Düzey Yönetici Koçu olarak çalışmaktadır.

Joan, üst düzey yönetici işe alımı, outplacement (yeni kariyere geçiş) ve kariyer danışmanlığı alanlarında geniş bir tecrübeye sahip olup, hem Türkiye hem de diğer ülkeler için Başkan, Yönetim Kurulu Üyesi, Genel Müdür ve C level pozisyonlar için çeşitli araştırmalar ve projeler yürütmüştür. Müşterileri arasında farklı sektörlerde faaliyet gösteren uluslararası firmalar ve yenilikçi Türk firmalarının yanısıra kâr amacı gütmeyen kuruluşlar da bulunmaktadır.

Joan ayrıca Yönetici Koçluğu ve Kariyer Koçluğu alanlarında geniş tecrübesiyle hizmet vermekte ve özellikle kariyer geçiş süreçleri yönetiminde uzmanlaşmaktadır.

Joan'ın, Nottingham Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi'nden lisans derecesi ve Manchester Üniversitesi Fen Fakültesi'nden İnsan Kaynakları alanında yüksek lisans derecesi bulunmaktadır. Kendisi ayrıca yetkili bir Koç olup İngiltere'de bulunan Oxford School of Coaching ve Mentoring'de EMCC tarafından akredite edilmiş olan koçluk diploma programını tamamlamıştır.

Hale Beyhan

Danışman

Hale, insan kaynakları yönetimi ve danışmanlığı konusunda 14 yıllık bir tecrübeye sahiptir. Bu sürenin 6 yılında, bankacılık sektöründe İnsan Kaynakları Uzmanı olarak, 8 yılında da Üst Düzey Yönetici Araştırma Danışmanı (Executive Search Consultant) olarak görev yapmıştır.

Hale, yetenek araştırması (talent mapping) ve işe alım süreçlerinin tasarım ve yönetimi konusunda geniş bir tecrübeye sahiptir. 2007 yılında OneWorld Danışmanlık firmasına katılımından bu yana, ilaç ve sağlık, finansal hizmetler, hızlı tüketim, telekomünikasyon, üretim sektörleri ve diğer sektörlerde, pek çok çeşitli üst düzey yönetici araştırma projelerinde, Kıdemli Danışman olarak çalışmıştır. Ayrıca Orta Asya, Orta Doğu ve Kuzey Afrika'da farklı alanlarda çalışan yetenekleri tespit etmiş ve işe alım süreçlerini yönetmiştir.

Hale'nin yönetici seçme ve yerleştirme projelerinin yönetimi tecrübesinin yanısıra, kariyer geçiş süreçleri danışmanlığı alanında da geniş bir tecrübesi bulunmakta ve orta ve üst düzey yöneticilerle yeni kariyere geçiş (outplacement) ve kariyer yönetimi programlarında çalışmaktadır.

Hale, İstanbul Universitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden lisans derecesine sahip olup, akıcı düzeyde İngilizce konuşmaktadır.

Elif Hande Özeş

Danışman

Hande, pazarlama, marka ve ürün yönetimi alanlarında 8 yıllık bir tecrübeye sahiptir. Bu süreç, kozmetik ve ilaç sektörlerindeki tecrübelerini kapsamaktadır.

OneWorld Danışmanlık ekibine katılmasının ardından Hande, yayıncılık, havacılık, hizmet, ilaç, sağlık ve bilgi teknolojileri gibi çeşitli sektörlerdeki yönetici seçme ve yerleştirme projelerinde Danışman olarak görev yapmaya başlamıştır. Hande, farklı fonksiyonlar icin bir çok orta ve üst düzey yönetici araştırma projesini başarıyla tamamlamıştır.

Hande, Işık Üniversitesi Bilgi Teknolojileri Bölümü'nden mezun olmuş ve İstanbul Teknik Üniversitesi'nde İşletme yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Kendisi akıcı olarak İngilizce konuşmaktadır.

Melih Mermer

Danışman

Melih'in Deloitte & Touche Tohmatsu Türkiye bünyesinde iş geliştirme, pazarlama, risk ve proje yönetimi rollerinde 10 yılı aşkın bir çalışma tecrübesi bulunmaktadır.

Melih, OneWorld Danışmanlık bünyesine katılmasının ardından birçok lider Türk şirketi ve uluslararası şirket için orta ve üst düzey yönetici işe alımı projesinde Danışman olarak görev almıştır. Birlikte çalıştığı müşteriler arasında Türk holding şirketleri, perakende, enerji, hızlı tüketim, hizmet, üretim, otomotiv ve turizm sektöründeki bir çok şirket yer almaktadır. Kendisi ayrıca Avrupa ve diğer bölgeleri kapsayan yetenek araştırma süreçlerinde de rol almıştır.

Melih İstanbul Bilgi Üniversitesi İktisat Bölümü'nden mezun olmuştur ve akıcı düzeyde İngilizce konuşmaktadır.

Melike Akova

Araştırmacı

Melike, OneWorld Danışmanlık bünyesine 2014 yılında Araştırmacı olarak katılmıştır. Ekibe katılımından itibaren Türkiye'de birçok yönetici seçme ve yerleştirme projesinde çalışmış ve otomotiv, kimya, enerji, hızlı tüketim, sağlık, endüstri, hizmet, ilaç ve turizm gibi birçok farklı sektördeki işe alım projelerinde görev almıştır.

Melike, Araştırmacı rolünün yanısıra, OneWorld Danışmanlık aday ve müşteri memnuniyet anketleri geribildirim sürecinden de sorumludur.

Melike lisans eğitimini Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde, yüksek lisans eğitimini ise Londra'daki City University'de Siyasal İletişim alanında tamamlamıştır. Akıcı düzeyde İngilizce, Almanca ve Fransızca, orta düzeyde ise İspanyolca konuşmaktadır.

Gözde Ekin Erkan

Araştırmacı

Gözde Ekin’in toplamda 4 yılı aşkın bir çalışma geçmişi bulunmaktadır. Kendisi Ekin Anaokulu bünyesinde psikolojik danışmanlık yaparak profesyonel hayata başlamış ve sonrasında Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) bünyesinde banka asistanlığı rolünde bulunmuştur.

Ekin, 2015 yılında OneWorld Danışmanlık bünyesine Araştırmacı olarak katılmasının ardından birçok öncü Türk şirketi ve uluslararası şirket için üst ve orta düzey yönetici işe alımı projesinde görev almıştır. Birlikte çalıştığı müşteriler arasında perakende, hızlı tüketim, hizmet, üretim, ilaç ve medikal cihaz sektöründeki birçok farklı şirket yer almaktadır.

Ekin Araştırmacı rolünün yanısıra, müşteri ve aday memnuniyet anketi sürecinin yürütülmesinden de sorumludur.

Ekin İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olmuştur ve akıcı düzeyde İngilizce konuşmaktadır.

Begüm Kalemdaroğlu

Ofis Yöneticisi

Begüm, OneWorld Consulting ekibine 2015 yılında Ofis Yöneticisi olarak katılmıştır. Kendisinin eğitim, bankacılık ve uluslararası kuruluşlar dahil olmak üzere birçok farklı sektörde 5 yılı aşkın idari işler tecrübesi bulunmaktadır.

Kendisinin ofis yönetimi alanındaki önemli deneyiminin yanısıra, kuvvetli problem çözme ve iletişim yeteneği ofis yönetimi süreçlerimize değer katmaktadır. Begüm, ekibimizin kurucu ortaklarına yönetici asistanlığı yapmakta ve hizmetlerimizi tüm müşterilerimize en üst kalitede sunabilmemiz için ofisimizin tüm idari işlerini yürütmektedir.

Begüm lisans eğitimini Newcastle Üniversitesi Medya, İletişim ve Kültürel Çalışmalar Bölümü’nde tamamlamıştır ve şu anda Bilgi Üniversitesi’nde MBA yapmaktadır. Kendisi Amerika’da uzun yıllar yaşamış olup kapsamlı bir yurtdışı tecrübesine sahiptir ve ikinci anadil olarak İngilizce ve temel seviyede İspanyolca konuşmaktadır.

HİZMETLERİMİZ OneWorld Consulting, müşterilerinin insan kaynakları ile ilgili taleplerine uygun olarak, onlar için özel çözümler üretir.

Yönetici Seçme ve Yerleştirme

Orta ve üst düzey yöneticilerin başarılı bir şekilde işe yerleştirilmesi konusunda uzun yıllara dayanan bir tecrübemiz vardır.Devamı

Yönetici Koçluğu

One World Danışmanlık firması olarak, önde gelen ulusal ve uluslararası firmalardaki, başarılı üst düzey yöneticilere koçluk hizmeti sunmaktayız., ... Devamı

Mentorluk Programları

Mentorluk programlarında, deneyimli yöneticiler, organizasyonun farklı departmanlarındaki daha az deneyimli yöneticilerle, onların kendilerine, başkalarına ve kendi ... Devamı

Liderlik Takımları

Günümüzde iş dünyası daha karmaşık, global ve hızlı olduğu için hiçbir yönetici, bir organizasyonu yönetebilmek için gerekli olan tüm yetkinliklere sahip olamaz. Devamı

İnsan Kaynakları Danışmanlığı

Dünya çapında deneyimi olan yöneticiler, danışmanlar ve koçlar olarak, insan kaynakları ile ilgili çok çeşitli konularda tavsiyemize başvurulur. Devamı

Kültürlerarası Çalışmalar

İş yaşamında uygulamalı olarak tecrübemiz olup, Asya Pasifik, Avrupa ve ABD'de farklı ekiplerin yönetiminden sorumlu olduk. Ayrıca dünyaca ünlü araştırmacıların ... Devamı

Bireysel Outplacement

Bazen bir yöneticinin işinden ayrılması gerekebilir. Pek çok şirket, bu geçiş sürecinde, yöneticilerini desteklemek ister. One World Danışmanlık olarak, biz, bu ihtiyaç doğrultusunda, bireysel, kişiye özel outplacement hizmeti sunmaktayız. Devamı

MÜŞTERİLERİMİZ

Müşterilerimizle kurduğumuz iş ortaklığı ilişkisiyle gurur duymaktayız. Çalışmalarımız ile ilgili olarak detaylı referansları sağlamaktan mutluluk duyarız. Bazı müşterilerimizi gizlilik prensipleri nedeniyle burada açıklayamıyoruz ancak hali hazırda çalıştığımız bazı müşterilerimizin isimlerini aşağıda bulabilirsiniz.

MÜŞTERİLERİMİZİN GÖRÜŞLERİBütün Müşteri Yorumları

Yoğun ve işlerinizin acil olduğunu bildiğimizden, her an için, size cevap vermeye hazır oluruz ve sizlere kaliteli, zamanında çözümler sunarız.

...............

Neden OneWorld?

Güvenilir bir ortak olarak, hem yerel hem de uluslararası pazar bilgisine sahip olmanın ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Müşterimizin ihtiyacı olan, iş dünyasıyla ilgili bilgiyi, kültürel ve dilbilimsel bilgiyi sağlarız.

Devamı

Faydalı Makaleler

İLETİŞİM OneWorld Consulting web sitesini ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Detaylı bilgi almak için aşağıdaki iletişim bilgilerimizden yararlanabilirsiniz. Yetkililerimiz en kısa zamanda size yardımcı olacaklardır.
CV'nizin güncel ve ileride oluşabilecek potansiyel projelerimizde değerlendirilmek üzere veri tabanımıza kaydedilmesini isterseniz info@oneworldconsulting.com adresine email gönderebilirsiniz.